Úvod - O nás

Naši nutriční specialisté

Bc. Jana Šulcová

Mgr. Jana Svitálková

Naše nutriční terapeutka je krásná a štíhlá žena. Nebylo tomu ovšem vždycky tak. Před léty sama musela řešit svou nadváhu a díky jejím znalostem a své vůli dokázala nadbytečná kila shodit. Neradí vám tedy „štíhlá holka, která neví, co je to hubnutí“, ale žena, která si tím sama prošla a na vlastní kůži poznala jeho nástrahy.

Jana vystudovala magisterský obor nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Karlovy univerzity. Zabývá se jak výživou nemocných, tak poradenstvím pro trvalou redukci váhy. Ve své práci kombinuje nejen získané akademické poznatky, ale i osobní zkušenosti z boje s nadváhou.

Co o sobě říká?:
„Už od malička jsem toužila být doktorkou v bílém plášti, ale v té době jsem byla spíše odbornice na mlsání než na uzdravování lidí. Řízením osudu jsem sice místo medicíny zvolila nejprve Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale starost o lidské zdraví skloubená s láskou k jídlu mě nakonec přivedly ke studiu lidské výživy. Jídlo je totiž jednou ze základních složek našeho života, a proto by nemělo být utrpením. Naopak se snažím svým klientům předávat myšlenku, že je to zdroj energie a radosti.“

MUDr. Michala Pelikánová

Na programech Nutriční poradny INCARE jsme si dali pořádně záležet. Proto jsme do přípravy náplně jednotlivých programů zapojili také paní doktorku MUDr. Michalu Pelikánovou, která je pro nás důležitým a cenným zdrojem informací a doporučení na správné nastavení programů. Zároveň je zdravotnickým garantem celého programu Nutriční poradny INCARE.

MUDr. Michala Pelikánová promovala na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala specializační atestace v oboru diabetologie a všeobecné praktické lékařství. Pracovala v diabetologickém centru FN Motol a následně v soukromé diabetologické ambulanci. Nyní působí na Poliklinice Budějovická (MEDICON a.s.) v Praze 4 jako vedoucí lékařka oddělení diabetologie.

Předmětem její klinické, výzkumné a publikační činnosti je komplexní problematika diabetologie a obezitologie. Je hlavním výzkumným pracovníkem v několika mezinárodních klinických hodnoceních.

MUDr. Michala Pelikánová
Náš e-shop
Medicon Stoma - stomatologické centrum