Úvod - Blog - Nutriční terapeut nebo výživový poradce?

Nutriční terapeut nebo výživový poradce?

10.01.2017 |

Výživový poradce, nutriční terapeut, nutriční specialista… Odborníka přes výživu teď najdete skoro na každém rohu. Je však mezi nimi nějaký rozdíl? Možná si říkáte, že se jedná pouze o slovíčkaření a mezi těmito poradci žádný rozdíl být nemůže. Nenechte se však mýlit!

Pokud jste se rozhodli poradit se o své stravě s někým erudovaným a hledáte odborníka ve svém okolí, důkladně si zjistěte, jak tento poradce svoji odbornost získal. Někteří z nich svoje znalosti získávali léta na vysokých či vyšších odborných školách, někteří za pár týdnů a někteří dokonce nemusí mít znalosti žádné. Ano je to tak – výživový poradce může být kdokoliv bez vzdělání, stačí si jen zařídit živnost a… to je vše. Stačí mít živnostenský list a můžete začít dávat rady.

Kromě zmíněných znalostí je zásadní rozdíl také v tom, komu mohou poradci či terapeuti radit. Nutriční terapeut má vystudované zdravotnické vzdělání a může tak vhodně poradit i lidem s onemocněními, u nichž je výživa důležitou součástí léčby. Výživový poradce nemocným lidem radit nesmí a své služby může poskytovat pouze zdravým lidem. A upřímně, kdo se dnes s ničím neléčí? A není obezita vlastně nemoc?

Vždy si prověřte vzdělání svého poradce, zda se jedná o vzdělaného nutričního terapeuta nebo výživového poradce. A pokud vám bude někdo nabízet zaručeně hubnoucí přípravky, berte nohy na ramena.

Náš e-shop