Úvod - Blog - Nástrahy léta

Nástrahy léta

10.07.2017 |

Na každém rohu točená zmrzlina, dovolená all inclusive, grilování a přemíra alkoholu. Nejen tyto nástrahy na nás v létě číhají. Víte, jak si s nimi poradit, aniž by se to odrazilo na vaší postavě?

V teplém počasí má chuť na zmrzlinu asi každý. Pokud si však hlídáte linii, vyměňte smetanovou zmrzlinu u stánku za zmrzlinu tvarohovou nebo jogurtovou. Ty totiž obsahují zhruba jen 500 kJ, zatímco zmrzlina smetanová má energie dvojnásobek.

I grilování s přáteli nemusí narušit dietu, pokud víme, jak na něj. Místo klasické krkovičky, která je tučná, si můžeme ugrilovat libový plátek masa, houby anebo zeleninu. Jen musíme být opatrní s množstvím marinády, kterou ke grilování použijeme. Také si můžeme k jídlu připravit čerstvý zeleninový salát. Tím si zajistíme dostatek vlákniny, která nás nejen více zasytí, ale také zpomalí vstřebávání cukrů a sníží vstřebávání tuků ze stravy.

Nejen grilování, ale celkově teplé dny lákají k vyšší spotřebě alkoholu. Zde si musíme dávat pozor jak na jeho kalorickou hodnotu, tak i na vyšší riziko dehydratace. Z toho důvodu bychom měli alkoholické nápoje prokládat nápoji nealkoholickými.  

A dovolená all inclusive? V případě, že máte silnou vůli, nemusí se na vaší postavě podepsat. Pokud ale víte, že díky široké nabídce jídla vám hrozí přejídání, raději si pořiďte dovolenou s plnou penzí. Zkuste navíc pojmout dovolenou aktivně a místo válení na pláži choďte na procházky nebo si zaplavte v moři.

Náš e-shop