Úvod - Blog - Krabičková dieta

Krabičková dieta

14.02.2017 |

Znáte to, chtěli byste se stravovat zdravě, pravidelně, ale nemáte čas nad svým jídelníčkem přemýšlet a už vůbec ne si ho připravovat. Říkáte si, že se to dá vyřešit krabičkovou dietou, u které vám každý den přivezou hotové jídlo, a máte po starostech? Ano, krabičková dieta může být prvním krokem ke změně, ale je důležité si nejprve umět správnou vybrat.

Před zakoupením krabičkové diety si nejprve zjistěte dostatečné množství informací o dané společnosti. Zajímají ji vaše osobní údaje, jsou tyto údaje dostatečné k naplánování stravovacího plánu, má firma vlastního nutričního terapeuta, který ví, jak má správně jídelníček sestavit? Každý jsme jiný a každý z nás potřebuje redukční dietu nastavit individuálně, proto když danou společnost nezajímají žádné vaše údaje, jako je pohlaví, věk, výška, hmotnost, pohybová aktivita a nejlépe i váš dočasný jídelníček, a nabízí jen jeden redukční program, dejte ruce pryč. Většinou bude jídelníček velmi redukční a po vašem snažení přijde známý jo-jo efekt.

Důležitým faktorem je i váš zdravotní stav. Pokud trpíte onemocněním, u kterého je dieta důležitou součástí, bez osobní konzultace s nutričním terapeutem si raději tuto dietu neobjednávejte. Mohla by vám totiž uškodit.

A na závěr ještě malá poznámka: nezapomeňte, že krabičková dieta je jen krátkodobé řešení. Až vám objednané krabičky přestanou chodit, bude potřeba ten čas trochu investovat, abyste se nevrátili jak ke svému původnímu jídelníčku, tak i k původní váze.

Náš e-shop