Úvod - Blog - Cambridge diet

Cambridge diet

31.01.2017 |

Cambridge diet je založena na konzumaci speciálních instantních pokrmů, tedy polévek, kaší, koktejlů či tyčinek, kterými můžete nahradit jedno nebo více jídel denně. Samozřejmě dieta bude nejúčinnější, pokud tímto jídlem nahradíte běžnou stravu úplně a stane se tak jediným zdrojem vaší výživy. Ještě aby ne, když jedna zeleninová polévka či rýžový puding stojí kolem 75 Kč.

V čem tato dieta spočívá? Jednoduše v nízkokalorickém příjmu – okolo 2000 kJ. Jedná se tedy o drastickou dietu, která způsobí hlad, únavu a při dlouhodobém užívání také podvýživu a ztrátu svalové hmoty. Zvláštností této diety je zákaz konzumace většiny zeleniny, ovoce, mléčných a celozrnných výrobků a luštěnin. Přestože výrobce slibuje, že denní příjem, tedy 3 porce, zajistí denní doporučenou dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků, jistě nám instantní strava nemůže nahradit pestrý racionální jídelníček s dostatkem vlákniny.

Pokud se rozhodnete tuto drahou dietu držet, zajisté rychle zhubnete, ale počítejte s tím, že po návratu k běžnému jídelníčku se dostaví známý jo-jo efekt. Nehledě na to, že pokud nahradíme běžnou stravu instantní, nikdy se nenaučíme, jak má správný jídelníček vypadat a nikdy trvale nezhubneme.

Náš e-shop