Úvod - Blog

Blog o zdravém životním stylu

Připravili jsme pro vás blog o zdravém životním stylu.
V příspěvcích níže naleznete vše, co budete potřebovat ke svému zdraví.

21.11.2017

HOAXY VE VÝŽIVĚ

Že jste se ještě s tímto pojmem nesetkali? Hoax v překladu znamená falešná zpráva, mystifikace, podvod či kanadský žertík. Většinou koluje internetem v podobě řetězových zpráv a varuje před neexistujícím nebezpečím. A na tyto hoaxy můžeme narazit i ve světě výživy. Příkladem tomu bylo tzv. recyklované mléko.

Celý článek →
09.10.2017

Restaurace a hubnutí

Určitě to znáte. Už se několik týdnů snažíte, pravidelně jíte, cvičíte a vaříte si zdravé obědy. Najednou však sedíte v restauraci a v nabídce si zoufale snažíte vybrat to jídlo, které by vám vaše dosavadní snažení nenabouralo. Samozřejmě, pokud restaurace navštěvujete vzácně, můžete si dopřát i něco méně zdravého a Váš režim to nenaruší. Pokud ale do restaurace chodíte častěji, je dobré se v nabídce orientovat.

Celý článek →
22.09.2017

Mějte také krásný úsměv s MEDICON Stoma

Nové stomatologické centrum MEDICON Stoma najdete od 2. října na Poliklinice Budějovická.

 

 

Celý článek →
10.07.2017

Nástrahy léta

Na každém rohu točená zmrzlina, dovolená all inclusive, grilování a přemíra alkoholu. Nejen tyto nástrahy na nás v létě číhají. Víte, jak si s nimi poradit, aniž by se to odrazilo na vaší postavě?

Celý článek →
26.05.2017

Hubneme do plavek

Zatím nesměle, ale přesto nekompromisně se léto blíží a naše hříchy ze zimy už začínají být vidět. Jak rychle zhubnout, abychom se v plávkách cítili zase dobře?

Celý článek →
12.05.2017

Doplňky stravy

Vyvážený příjem kvalitních potravin, jako je zelenina, ovoce, libové maso, ryby, mléčné, obilné a další výrobky, je u zdravého člověka dostačující pro pokrytí vitamínových nároků a normální fungování lidského těla. Není tak nutné užívat doplňky stravy. Může se ale stát, že naše strava není dostatečně pestrá, například pokud se stravujeme alternativně (veganství, paleodieta ad.), trpíme – li určitou potravinovou alergií, jsme – li nemocní či máme období zvýšené fyzické a psychické zátěže. V tuto chvíli bychom měli navštívit lékaře, u kterého se nedostatek živin může prokázat při laboratorním vyšetření.

Celý článek →
28.04.2017

Také máte rádi čokoládu?

Na trhu se setkáváme s širokou nabídkou čokolád – jakou si vybrat, pokud nechceme volit jen podle chuti, ale také podle kvality?

Celý článek →
04.04.2017

Víte, jaké pečivo kupovat?

Pečivo celozrnné, vícezrnné, tmavé, cereální… Také vám z názvů pečiva jde hlava kolem a nevíte, které vybírat?

Celý článek →
21.03.2017

Jarní detox

O jarním detoxu hovoří nutriční terapeutka Bc. Jana Šulcová z Nutriční poradny INCARE.Celý článek si můžete přečíst ZDE

 

Celý článek →
16.03.2017

Pálení žáhy

Pálení žáhy neboli pyróza (z řeckého pyros = oheň) je důsledek zpětného toku žaludečního obsahu do jícnu a někdy až do úst. To kromě bolesti v oblasti žaludku a dolní části jícnu může způsobit také kašel či chraptění.

Celý článek →
08.03.2017

Měření na InBody za zvýhodněnou cenu!

Přijďte 14. března od 17:00 do 18:30 zjistit složení vašeho těla s pomocí přístroje InBody 230 do FITINN DBK za zvýhodněnou cenu 149 Kč, místo 300 Kč. 

Celý článek →
01.03.2017

Jak snížit hladinu cholesterolu

Podle výzkumu z roku 2014 zkoumajícího zdravotní stav české populace, byla dyslipidémie zjištěna u 77 % mužů a 66 % žen ve věku 25 až 64 let.

Celý článek →
14.02.2017

Krabičková dieta

Znáte to, chtěli byste se stravovat zdravě, pravidelně, ale nemáte čas nad svým jídelníčkem přemýšlet a už vůbec ne si ho připravovat. Říkáte si, že se to dá vyřešit krabičkovou dietou, u které vám každý den přivezou hotové jídlo, a máte po starostech? Ano, krabičková dieta může být prvním krokem ke změně, ale je důležité si nejprve umět správnou vybrat.

Celý článek →
08.02.2017

Nutrigenetika, nutrigenomika

Říkáte si, jak je možné, že vaše kamarádka může sníst cokoliv a je pořád tak hubená, zatímco vy si dáte občas něco sladkého a hned máte 3 kila nahoře?  Odpověď se nachází v našich genech a věnují se jí dva obory, a to nutrigenetika a nutrigenomika.

Celý článek →
31.01.2017

Cambridge diet

Cambridge diet je založena na konzumaci speciálních instantních pokrmů, tedy polévek, kaší, koktejlů či tyčinek, kterými můžete nahradit jedno nebo více jídel denně. Samozřejmě dieta bude nejúčinnější, pokud tímto jídlem nahradíte běžnou stravu úplně a stane se tak jediným zdrojem vaší výživy. Ještě aby ne, když jedna zeleninová polévka či rýžový puding stojí kolem 75 Kč.

Celý článek →
24.01.2017

Mléčná dieta

Jak už název vypovídá, tato dieta je založena především na příjmu mléčných výrobků, které mohou být doplněny o trochu zeleniny, ovoce a masa.

Celý článek →
17.01.2017

Diabetes mellitus

Diabetes mellitus neboli cukrovka či úplavice cukrová patří mezi nejrozšířenější civilizační nemocnění. Existuje více typů cukrovky, ale nejčastěji se můžeme setkat s diabetem 1. a 2. typu.

Celý článek →
10.01.2017

Nutriční terapeut nebo výživový poradce?

Výživový poradce, nutriční terapeut, nutriční specialista… Odborníka přes výživu teď najdete skoro na každém rohu. Je však mezi nimi nějaký rozdíl? Možná si říkáte, že se jedná pouze o slovíčkaření a mezi těmito poradci žádný rozdíl být nemůže. Nenechte se však mýlit!

Celý článek →
03.01.2017

A v lednu hubnu!

Tak a je po Vánocích, dárky rozbalené, poslední kousky cukroví mizí a my se konečně odhodlali stoupnout na váhu: „Tak a dost, od teď nejím!“… Poznáváte se?

 

Celý článek →
13.07.2016

Hladové potraviny: Po kterých jídlech máme ještě větší chuť jíst?

Když máme hlad a dáme si na zasycení bílý rohlík nebo jablko, žádnou velkou službu svému organizmu neprokážeme. Brzy totiž dostaneme znovu hlad, a jaký!

Celý článek →
09.06.2016

Jak se nám daří hubnout?

A teď můžete v klidu prostudovat, jak dopadl průzkum vaší úspěšnosti v zápase o lepší životní styl.

Celý článek →
02.06.2016

Týden zdravé výživy v DBK

V rámci Týdne zdravé výživy jsme v DBK ve středu 1. 6. 2016 nabízeli měření na přístroji InBody 230 za zvýhodněnou cenu. Přišlo Vás opravdu mnoho a já jsem měla radost z toho, kolik lidí má zájem zjistit, jak jsou na tom s tělesnými dispozicemi. Jedna perlička na závěr: Jeden pán, který se nechal změřit, měl o více než jeden kilogram těžší pravou nohu. Když jsme spolu marně zjišťovali přes pět minut, jak je to možné, si náhle vzpomněl "Vždyť já v ní mám šrouby!".
Celý článek →
20.05.2016

Jak ochránit kosti před osteoporózou

Říká se jí tichý zabiják kostí. Trpí jí každá třetí žena a každý pátý muž ve věku nad 50 let. Řeč je o osteoporóze, která způsobuje ztrátu důležitých vlastností kosti - pevnosti a pružnosti.

Celý článek →
19.04.2016

Trendy slovo Dieta

Slovo „dieta“ si na vyhledávači Seznam vyhledá v průměru 5 334 lidí denně. Jaká dieta je však správná a jakou si vybrat? Vyzkoušet dietu bodovou, vajíčkovou, ovocnou či mléčnou? A je vlastně potřeba takovou dietu držet?

Celý článek →
19.04.2016

Palmový olej – nepřítel číslo 1?

„Vy mi doporučujete margarín? A víte, že obsahuje palmový tuk?“ Minulý týden se takto u mě v ordinaci rozčilovala paní, která chtěla zhubnout a zároveň měla vyšší hodnotu cholesterolu. Ano, doporučila jsem ji místo klasického másla vyzkoušet máslo rostlinné, které palmový tuk obsahuje. Ale co to vlastně znamená? Je pravda, že všechny výrobky, u kterých je ve složení uveden palmový tuk musíme zavrhnout a zahodit zpět do regálu? Ne tak docela…

Celý článek →
14.01.2016

Povánočních kil se zbavíte za měsíc až dva

V on-line rozhovoru na iDNES.cz odpovídala na dotazy čtenářů nutriční terapeutka Bc. Jana Šulcová z Nutriční poradny INCARE.

Celý článek →
15.12.2015

Vánoce bez lepku, to je cukroví z bezlepkové mouky i kapr v hrašce

Co znamenají Vánoce pro člověka se speciální dietou, konkrétně celiaka?

Celý článek →
19.10.2015

Hubnutí, sportování či léčba - všem pomůže nutriční poradna

Co vše Vám pomůže řešit nutriční terapeut?

Celý článek →
Náš e-shop